purchased the items in these 2 pics for $5.38thats 20 Amp energy drinks in the first pic. In the 2nd pic:Sunny D3 Vitamin Waters3 Whiskas cat treats Marie Callander's Pasta Al DenteHealthy Choice frozen meal3 Crest toothpastes2 Oral B toothbrushesTwix barThe Amps by themselves should have cost me $47.80 but I only paid $2.02 and I got a $20 Kroger gift card.All purchased @ Kroger.[Edited on July 20, 2009 at 10:27 PM. Reason : g]
7/20/2009 10:26:18 PM
you are cheap and i am proud of you
7/20/2009 10:26:36 PM
I didn't think you had cats.
7/20/2009 10:27:20 PM
Do you actually need or use that stuff though?
7/20/2009 10:27:33 PM
i bow in awe of you[Edited on July 20, 2009 at 10:28 PM. Reason : ^THIS INFORMATION IS IRRELEVANT TO FUCKWADS]
7/20/2009 10:27:34 PM
JPG not jpg dammit
7/20/2009 10:27:56 PM
lololi have 2 cats and im getting a kitten.its a imaginary dog that I get free dog food for
7/20/2009 10:27:57 PM
I can't believe you set this shit up to take a fucking picture of it
7/20/2009 10:28:37 PM
aaah my bad.i took have bought stuff for an imaginary dog.rather, i "bought" it.]
7/20/2009 10:28:43 PM
Seems like an excuse to spend money you don't need to spend EVEN IF IT IS TWO DOLLARS CAUSE ISN'T THAT THE POINT?but gg nonetheless.
7/20/2009 10:28:51 PM
lot of jealous haters itt[Edited on July 20, 2009 at 10:29 PM. Reason : well, like 2]
7/20/2009 10:29:28 PM
7/20/2009 10:29:36 PM
im gonna sell the amps to crackheads on the street for $2/pop. Spread the word,
7/20/2009 10:29:37 PM
wouldnt say lots but i feel u^^^ (no homo)[Edited on July 20, 2009 at 10:29 PM. Reason : .]
7/20/2009 10:29:44 PM
7/20/2009 10:31:05 PM
7/20/2009 10:31:17 PM
and that twix bar is already gone
7/20/2009 10:31:43 PM
did i tell you how much i lub you?
Because she has a mini cvs in her house.
7/20/2009 10:32:26 PM
well, for the dental stuff, she does already have a whole drawer in a chest of drawers full of dental products[Edited on July 20, 2009 at 10:32 PM. Reason : d]
7/20/2009 10:32:38 PM
NRR kind of cleaned me out last weekend though.
7/20/2009 10:32:47 PM
It's cool because I would like to save that much money on things I buy....but also need. noh8
7/20/2009 10:34:37 PM
i don't understand$5.38 =/= $47.80 - $2.02 - $20.00 or whatever the hell deal you scammed
7/20/2009 10:34:47 PM
$47.80 was the cost of Amp alone. She likely spent $25.38 cash on all the products and then got back a $20 Kroger gift card, thus making her net $5.38.]
7/20/2009 10:35:54 PM
the amps were originally $2.38.$2.38 x 20= $47.60they were on sale for $1.50 each. They are also part of a buy 10 get $5 off your total deal. So you buy 10 Amps and they come out to $1 each after the $5 deal. And then you get a $10 Kroger gift card for buying 10 Amps (deal is on til 7/29)and I did that twice with the Amps. so I got 2 $10 gift cards.[Edited on July 20, 2009 at 10:37 PM. Reason : f]
7/20/2009 10:37:09 PM
Energy drinks are so bad for you.[Edited on July 20, 2009 at 10:40 PM. Reason : but way to be thrifty]
7/20/2009 10:39:46 PM
im gonna sell them to crackheads on the street for $2/pop.
7/20/2009 10:40:08 PM
lol crackheads aint got no 2 dollars
7/20/2009 10:40:29 PM
^beat me to it
7/20/2009 10:40:49 PM
I think she's thrifty just for the practice.
7/20/2009 10:41:03 PM
I love saving $$$ and I love saving other people $$$.I have made this statement before and I stand by it. I will take anybody coupon shopping with me that wants to learn.
7/20/2009 10:41:35 PM
i still don't get it. i'm going to need to see an itemized spreadsheet outlining gross margin, profit margin, operating margin, markup, direct costs, indirect costs, overhead, and next quarter's projected profitability.
7/20/2009 10:42:13 PM
ahahahahacome with me coupon shopping one time. i'll save you $$$$. thats all you need to know. more $$$ to spend on wining and dining bitches and less $$$ spent on groceries.
7/20/2009 10:43:00 PM
^can you come to detroit to teach me? or gimme some e-classes
7/20/2009 10:44:07 PM
Yeah, come to TN
7/20/2009 10:45:07 PM
NeuseRvrRat is one of my e-students.anybody got a coupon for a free flight? if anybody is interested, just PM me a list of stuff you buy all the time (cereal, shampoo etc) and I'll find you a great deal on it. I would suggest just starting out by buying the Sunday paper.[Edited on July 20, 2009 at 10:46 PM. Reason : f]
7/20/2009 10:45:10 PM
it is a good think you bought all that dental stuff with all those horrible sugary drinks you purchased.maybe you could be even more cheap and drink water?
7/20/2009 10:50:15 PM
fuckwads is a great coupon teacher
7/20/2009 10:51:45 PM
I need to acquire some of these Jewish skills you have.
7/20/2009 10:53:03 PM
I'm probably going to drink one Amp every few days. I like it from when I need "pick me up" in the morning. Can only drink one a day b/c it makes me jittery.
7/20/2009 10:53:11 PM
if you were responding to me, you didnt mention the vitamin water and sunny d
7/20/2009 10:54:44 PM
i don't consider vitamin water to be a "sugary drink"i'll give you sunny d
7/20/2009 10:55:50 PM
arent they both packed with HFCS? vitamin water is basically gatorade wiht vitamins and gatorade is basically flat soda with slightly less sugar.
7/20/2009 10:58:29 PM
but coca-cola classic is so delicious
7/20/2009 11:00:14 PM
haven't you seen those HFCS commercials?its all about moderation.I wasn't planning on sitting down and downing all these drinks at once but thanks for your concern for my health
7/20/2009 11:00:35 PM
i'll bet you that you can't drink all of those amps in one sitting.
7/20/2009 11:03:08 PM
well yea, it has nothing to do with HFCS specifically as much as the fact that it is highly refined sugar so it has no nutritional value and empty calories. the vitamins are basically completely offset by the sugar.and i'm not really concerned with your health, i'm concerned with you teeth and your desire to be cheap, both of which seem like they would be helped by drinking tapwater.although now that you mention it, all those sugary drink and processed food cant be helping your health, so i guess i am concerned[Edited on July 20, 2009 at 11:04 PM. Reason : /end internet blowhard]
7/20/2009 11:03:48 PM
im not planning on drinking most of the Amp. Its vial and nasty tasting. I bought it b/c its free. B/c I can't pass up a good deal and b/c I made $20 for buying Amp.I will drink the Vitamin Water b/c I do like it (I don't buy it a lot). Sunny D was $.16 so again, couldn't pass it up and I love orange juice.I brush my teeth twice a day and floss daily. [Edited on July 20, 2009 at 11:08 PM. Reason : f]
7/20/2009 11:07:37 PM
set up 2 pages of cheapness
7/20/2009 11:08:15 PM